Sdílet

Tweet

Testovací možnosti antiviru Avg


Rezidentní štít dokáže sice poměrně účinně odrážet jakékoliv virové ohrožení, avšak v rámci prevence by jsme neměli nechávat nic náhodě a jednou za čas spustit test manuálně. K dispozici máte trojici testů.

Podstatnou součástí kontroly počítače tvoří úplný test. Ten by jsme měli minimálně jednou měsíčně spustit a nechat zkontrolovat všechny disky. Jedná se sice o časově náročnější operaci, avšak za pomoci utility AVG Smart Scanning si umí tento antivir automaticky nastavovat priority, abychom nebyli limitováni v dalších aktivitách na počítači.

Volba druhu provedeného testu

Přenášení dat není nikterak neobvyklou věcí a patří hned po internetu k nejčastějšímu způsobu infikování pc. Pokud si domů přinesete cd či flash disk a nechcete riskovat, že by se na něm mohl nacházet v některém samospouštěcím souboru či archivu rar i virus, můžeme spustit test daného média. Ale rozhodně nejsme limitováni jen kontrolou disku, můžete si nastavit i zvolenou složku či dokonce konkrétní soubor.

Probíhající kompletní test

Posledním testem je kontrola na přítomnost rootkitů. Tyto programy umožňují hackerům provést bez povšimnutí změny v registrech operačního systému či maskovat přítomnost nežádoucích programů a souborů.