Sdílet

Tweet

Instalace AVG AntiVirus FREE


AVG Technologies u svých produktů zvýrazňuje jednoduché a intuitivní ovládání a ve stejném duchu se nese i instalace. Po stažení instalačního balíčku jej spustíme a jako první dostáváme možnost zvolit jazyk programu.

Volba jazykové mutace

Automaticky by měla být přiřazena čeština, ovšem pokud ji z nějakého důvodu instalátor neidentifikoval, máme možnost to ručně napravit.

Odsouhlasení licenčních podmínek

V dalším kroku je zapotřebí odsouhlasit licenční podmínky. Bez stisku tlačítka Souhlasím, se nedostaneme k dalšímu oknu instalace.

Výběr instalovaného produktu

V tom je nám v přehledném grafickém zpracování zvýrazněno, o kolik výhodnější by byla instalace řešení AVG Internet Security. Tu lze otestovat v 30-ti denní trial verzi, než bude nutné pořízení licenčního čísla pro další použití. Ze strany marketingového oddělení je toto výtečný krok k získání platících zákazníků. Pro užívání antiviru zdarma je potřeba zvolit Základní zabezpečení.

Vygenerování licenčního čísla

V dalším kroku se vygeneruje licenční číslo, pod nímž instalace poběží. Poznámky o zakoupení produktu AVG přes online i kamenný obchod si není potřeba všímat, ta je aktuální pouze v případě, že někdo instaluje Kompletní zabezpečení. Instalátor je totiž totožný jak pro samotný antivirus, tak i Internet Security.

Typ instalace

V následujícím okně si můžeme zvolit, zda využijete služeb rychlé instalace či si sami určíme jednotlivé komponenty. Standardně je rychlá instalace předdefinována velice povedeně, takže pokud neplánujeme změnit cílovou složku nebo zvolit nějaké specifické nastavení je vhodnou volbou.

Uživatelská volba instalace

V posledním kroku instalace máme možnost se stát členem komunity zlepšování AVG. Tento krok je samozřejmě nepovinný a záleží jen na každém, zda se zaregistrujete a zjištěné hrozby ve svém počítači posléze anonymně přepošle k vyhodnocení.